Wernisaż wystawy „Dopełnienie”.

Wernisaż wystawy o tytule „Dopełnienie”, który miał miejsce 30 sierpnia w sali wystawowej BPiCK w Centrum Integracji Społecznej, stanowił wyjątkowe wydarzenie artystyczne, przyciągając uwagę miłośników sztuki oraz mieszkańców Trzcianki.

Podczas tej szczególnej okazji, publiczność mogła zanurzyć się w świecie artystycznego dialogu pomiędzy mrokiem a światłem. Rzeźby ceramiczne pani Agnieszki Chmury-Wieczorek oraz obrazy pani Aurelii Tymińskiej zostały krótko przedstawione przez obecne na sali artystki. Prace te uzupełniają się wzajemnie, tworząc kontrastowy zbiór form wyrazu oraz emocji. Wystawę dopełniają także prace pozostałych dwóch artystek — pani Agnieszki Cecylii Kazały oraz pani Sylwii Sobieraj-Borowiec. Batiki malowane przez panią Agnieszkę oraz prace w szkle wykonane techniką fusingu i witrażu stworzone przez panią Sylwię wprowadzały do tej artystycznej prezentacji swoją unikalną jakość światła. Była to z pewnością synergia różnych technik i perspektyw, która sprawiła, że wystawa była kompletna i pełna głębi. To właśnie ten kontrast, ta gra światła i mroku, była głównym tematem całej ekspozycji.

Ten wernisaż był nie tylko okazją do podziwiania indywidualnych dzieł artystycznych, ale także do zrozumienia, jak kontrast i równowaga między mrokiem a światłem odgrywają kluczową rolę w naszym życiu i sztuce. To było wyjątkowe spotkanie z pięknem, które umożliwiło widzom zaakceptowanie zarówno tych aspektów życia, które są trudne i pełne bezsilności, jak i tych, które niosą ze sobą światło, kolor i nadzieję.

Wystawę pod tytułem „Dopełnienie”, zorganizowaną przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance, można podziwiać w Centrum Integracji Społecznej do dnia 30 września 2023 roku.

Skip to content