Wolne Lektury w trzcianeckiej bibliotece

Wolne Lektury logo - male

Pragniemy poinformować Czytelników o uruchomieniu, w Bibliotece Publicznej Miasta i Gminy w Trzciance, dodatkowej usługi dla użytkowników korzystających z zasobów naszego katalogu on-line, który został zintegrowany z internetową biblioteką

Wolne Lektury ( wolnelektury.pl )

Wolne Lektury to biblioteka internetowa, której zasoby dostępne są całkowicie za darmo. W jej zbiorach znajduje się ponad trzy tysiące utworów, w tym wiele lektur szkolnych. Wszystkie dzieła są odpowiednio opracowane – opatrzone przypisami, motywami i udostępnione w kilku formatach – HTML , TXT , PDF, EPUB, MOBI.

W bibliotece znajdują się również audiobooki, które można odsłuchać w formatach MP3 i OGG.

Audiobooki są także dostępne w formacie DAISY dostosowanym do osób słabowidzących, niewidomych oraz osób mających trudności z czytaniem.

Wolne Lektury dostosowane są do używania na urządzeniach mobilnych (tj. laptop, tablet, smartfon, odtwarzacz mp3).

Wszystkie utwory zamieszczone w bibliotece Wolne Lektury można zgodnie z prawem bezpłatnie przeglądać, słuchać, ściągać na swój komputer, a także udostępniać innym i cytować.

Wolne Lektury to projekt fundacji Nowoczesna Polska realizowany pro publico bono, we współpracy z Biblioteką Narodową, Biblioteką Ślaską oraz Biblioteką Elbląską pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Stowarzyszenia Pisarzy Polskich.

Jak pobrać w dogodnym formacie tekst na swoje urządzenie ?

1. Na stronie internetowej BPMiG w Trzciance klikamy na (Katalogi online):

 

 

2. W polu TYTUŁ wpisujemy tytuł interesującej nas pozycji (np. Bogurodzica) i klikamy na znajdujący się niżej przycisk SZUKAJ:

 

3. Wyświetli się nam lista pozycji dostępnych w BPMiG w Trzciance:

 

4. Klikamy na przycisk POBIERZ zamieszczony tuż pod okładką utworu. W oknie pojawią się formaty, w których możemy pobrać tekst. Wybór formatu uzależniony jest od rodzaju nośnika, na który chcemy wybrany utwór zapisać:

 

Część tekstów literackich jest również dostępna w formie audiobooka (ikonka nutek).

5. Informacje o tym czy dany utwór można pobrać lub odsłuchać otrzymujemy po najechaniu kursorem myszki na daną ikonkę:

 

 

6. Możemy także w polu TYTUŁ SERII wpisać frazę wolne lektury, wówczas wyświetli nam się lista wszystkich dostępnych tekstów z kolekcji Wolnych Lektur:

 

 

 

Skip to content