IV Turniej Jednego Wiersza o Złote Pióro Iłły rozstrzygnięty!

Turniej miał formułę otwartą, a jego celami były: prezentacja oryginalnej, autorskiej twórczości literackiej, kształcenie umiejętności literackich oraz propagowanie twórczości patronki konkursu – Kazimiery Iłłakowiczówny. W Turnieju mogły wziąć udział osoby z całej Polski, które ukończyły 15 lat. Tematyka tekstów poetyckich nie była określona. Warunkiem przystąpienia do Turnieju było zgłoszenie tylko jednego, dotychczas niepublikowanego i niezgłaszanego do innych konkursów utworu poetyckiego i nagranie prezentacji tego utworu.   

Jury w składzie: Zuzanna Przeworska i Małgorzata Świątek oceniły i przyznały następujące miejsca:

GRAND PRIX: Bartosz Sokulski

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE: Iwona Krasowska

WYRÓŻNIENIA: Dominika Kasztelan, Jakub Kochman, Magdalena Żyhałko, Weronika Pytlarz.

Gratulujemy Laureatom! Nagrody i dyplomy zostaną przesłane do uczestników drogą pocztową. Zachęcamy wszystkich do obejrzenia prezentacji nagrodzonych wierszy finałowych.

Organizatorami Turnieju było Stowarzyszenie Laboratorium Słowa oraz Biblioteka Publiczna
i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance.

Turniej odbył się w ramach zadania publicznego „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej (edycja 2020)” i był współfinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

Serdecznie dziękujemy za Państwa wiersze nadesłane na Turniej i życzymy dalszego owocnego pisania.

Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach organizowanych przez BPiCK i Stowarzyszenie Laboratorium Słowa w Trzciance.

Przejdź do treści