Ciastko z wierszem L.A. Moczulskiego

23 sierpnia miało miejsce kolejne z letnich spotkań z poezją i muzyką,  organizowanych przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. Sierpniowe „ciastko” zostało poświęcone poezji Leszka Aleksandra Moczulskiego.  

Twórczość, zmarłego niepełna rok temu, poety przypomniał Zespół Teatralny LOTKA.  L.A. Moczulski był współtwórcą krakowskiego Teatru STU. Jako poeta debiutował w 1959 r. w „Dzienniku Polskim” , po trzech latach został wydany jego pierwszy tom wierszy  „Próba porównania”. Moczulski, zaliczany do pokolenia Nowej fali, był autorem kilku tomów wierszy i kilkunastu książek dla dzieci, a także autorem tekstów piosenek wykonywanych m.in. przez  Marka Grechutę,  Grzegorza Turnaua i zespół Skaldowie. Muzyczną puentę „Ciastka z wierszem L.A. Moczulskiego” stanowił koncert Andrzeja Ciborskiego – barda, kompozytora, autora tekstów, gitarzysty oraz dziennikarza Radia Poznań. Jak zwykle podczas „Ciastek z wierszem” delektowano się poezją , muzyką i pysznymi ciasteczkami.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zaprasza na kolejne, ostatnie w tym roku, spotkanie z cyklu „Ciastko z wierszem…”.  Tematem wrześniowego (13 września, g. 17:00) „ciastka” będzie poezja C.K. Norwida.

KH

 

Przejdź do treści