Ciastko z wierszem Tuwima

19 lipca w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance odbyło się spotkanie literacko-muzyczne „Ciastko z wierszem Tuwima”. Twórczość Juliana Tuwima można było usłyszeć  w interpretacji Teatru Poezji Lotka oraz w oprawie muzycznej Adama Lewickiego.

„Ciastko z wierszem…” to cykl letnich spotkań z poezją i muzyką, z których  każde poświęcone jest  twórczości innego poety. Różnorodność poezji Tuwima w znakomity sposób podkreślili aktorzy Teatru Lotka.  Dowcipne, zabawne, zmysłowe, nostalgiczne, patriotyczne i chyba te najbardziej znane – wiersze dla dzieci, uczestnicy spotkania odkrywali na nowo dzięki świetnej interpretacji młodych artystów.  Tuwim to również autor wielu słów do piosenek. „Na pierwszy znak”, „ Miejscowa idiotka z tutejszym kretynem”, „Pokoik na Hożej”, „Moja siostra Zula”, „Miłość ci wszystko wybaczy”,  „Do prostego człowieka”, „Rzepka” i „Tomaszów” to tylko niektóre z utworów, wykonanych tego dnia przez  Adama Lewickiego.  Muzyczne aranżacje wierszy uwypukliły jeszcze bogactwo twórczości Juliana Tuwima, a całe spotkanie dowiodło, ze nawet 65 lat po śmierci poety, twórczość ta nadal nie traci na aktualności. Tradycyjnie, rozmowy o poezji kontynuowano degustując pyszne ciastka.

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny serdecznie zapraszają na kolejne letnie spotkanie z poezją i muzyką. 23 sierpnia odbędzie się „Ciastko z wierszem A. L. Moczulskiego”, podczas którego wystąpi Andrzej Ciborski.

KH 

 

 

Przejdź do treści