WARSZTATY POETYCKIE

Dzieci i młodzież ze szkół powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego wzięła udział w cyklu warsztatów poetyckich prowadzonych przez m.in. członków Stowarzyszenie Laboratorium Słowa.  Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej”, który został dofinansowany ze środków Samorządu Województwa Wielkopolskiego.

W zajęciach wzięła udział młodzież ze szkół podstawowych i średnich naszego powiatu. Celem warsztatów była zabawa językiem oraz pokazanie, że pisanie może być twórczym sposobem na wyrażenie siebie oraz swoich emocji. Dzięki zadaniom przygotowanym przez prowadzących warsztaty, uczniowie często odkrywali w sobie potencjał twórczy, z którego do tej pory nie zdawali sobie sprawy.

Warsztaty zostały przeprowadzone przez Zuzannę Przeworską, poetkę, prezes Fundacji Agnieszki Bartol i właścicielkę wydawnictwa Media Zet, Włodzimierza Ignasińskiego, dyrektora BPiCK w Trzciance, Krystynę Kadow, Katarzynę Hołyst oraz Joannę Nienowską, członkinie Stowarzyszenia Laboratorium Słowa.

Lab.

Przejdź do treści