KONKURS PIĘKNEGO CZYTANIA

06.11.2019 r.

W Oddziale dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie odbył się Powiatowy Konkurs Pięknego Czytania Poezji Wielkopolskiej, którego organizatorami była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance oraz Stowarzyszenie Laboratorium Słowa. Konkurs był jednym z działań projektu „Słowo daję! Festiwal Poezji Wielkopolskiej” oraz został dofinansowany ze środków Sejmiku Województwa Wielkopolskiego.

W rywalizacji wzięło udział 27 uczestników z powiatu czarnkowsko-trzcianeckiego.
Czytano poezję takich autorów jak: Wisława Szymborska, Wiesława Pyrcz, Elżbieta Panert-Mumot, Adam Asnyk czy Jerzy Utkin.
Mali bohaterowie wykazali się niezwykłym przygotowaniem, dykcją oraz odwagą- bo przecież zaprezentować się przed tak liczną publicznością to nie lada wyzwanie.
Uczestnicy wzięli udział najpierw w etapie I, w którym czytali przygotowane wcześniej przez siebie fragmenty. Do II etapu- czyli przeczytania tekstu, który był dla wszystkich niespodzianką, zakwalifikowało się 9 uczestników.
Po obradach jury, w którym zasiedli: pani Ewa Jaroszyńska- pełnomocnik do spraw merytorycznych BPiCK oraz przedstawicielka Stowarzyszenia Laboratorium Słowa, pan Paweł Zajda- kierownik do spraw artystyczno-programowych Miejskiego Centrum Kultury w Czarnkowie oraz aktorzyTeatru Poezji LOTKA- pani Zofia Ignasińska oraz pan Mateusz Konieczny, przyznano:
Tytuł Mistrza Czytania Dawidowi Dziedzicowi z Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czarnkowie.
Z uwagi na wysoki poziom konkursu wręczono również:
Wyróżnienie specjalne dla Mateusza Słoka ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Trzciance.
W ręce uczestników powędrowały 3 wyróżnienia: dla Leny Kurek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Czarnkowie, Jakuba Matuszewskiego z Katolickiej Szkoły Podstawowej w Trzciance oraz dla Krzysztofa Chabowskiego ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Wieleniu.
Konkurs był dla wszystkich próbą sprawdzenia swoich możliwości, ale mamy nadzieję, że przede wszystkim dobrą zabawą. Oprócz wręczonych dyplomów wszyscy uczestnicy również otrzymali nagrody w postaci książek.
Mamy nadzieję, że wydarzenie będzie jedynie motywacją do dalszych ćwiczeń i szlifowania swoich umiejętności czytelniczych, bo przecież trening czyni mistrza.
Anna Styczeń

Przejdź do treści