Zaproszenie na wystawę malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej

Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance

Serdecznie zaprasza na wystawę malarstwa Małgorzaty Rynarzewskiej, organizowaną w ramach IŁŁA Festiwalu.

Informacje o Wernisażu:

  • Data: 22 maja 2024 (środa)
  • Godzina: 18:00
  • Miejsce: Budynek CIS, Trzcianka, pl. Pocztowy 25

Godziny Zwiedzania Wystawy:

  • Od: 23 maja 2024
  • Do: 21 czerwca 2024
  • Dni: Poniedziałek – Piątek
  • Godziny: 9:00 – 19:00

O Artystce

Małgorzata Rynarzewska studiowała na Akademii Ekonomicznej i Akademii Sztuk Wizualnych w Poznaniu – dyplom z projektowania wnętrz i ogrodów w pracowni prof. A. Oleksyn., oraz konserwacji obrazów. Przez wiele lat zajmowała się projektowaniem odzieży – i za malowniczość projektów dzianin otrzymała nagrodę niemieckiego domu towarowego HORTEN. Była pełnomocnikiem dyrektora ds. technicznych w Teatrze Polskim w Poznaniu, a także pełniła obowiązki dyrektora tego teatru.

Obecnie pracuje jako plastyk w Muzeum Zamek Górków w Szamotułach. Prowadzi zajęcia plastyczne dla dzieci, również dzieci niepełnosprawnych a także na Uniwersytecie III wieku. Autorski program edukacyjny zdobył pierwsze miejsce w Polsce w konkursie Towarzystwa Wschód „Edukacja Globalna przez sztukę. Aranżuje wystawy muzealne, jest kuratorem wystaw malarskich, etnograficznych i myśliwskich. Prowadziła zajęcia z koloterapii w Ośrodku dla osób z porażeniem mózgowym po urazach i udarach mózgu CEREBRUM.

Ale jej największą pasją jest malarstwo. Jest członkiem zarządu Stowarzyszenia „Bursztynowa planeta JANTAR” mającego za cel ochronę, a przede wszystkim ukazanie piękna bursztynu bałtyckiego, poprzez organizacje wystaw prac plastycznych inspirowanych bursztynem w ramach programu „Bursztynowa Planeta JANTAR inspiruje artystów” oraz uczestnictwa w targach i konferencjach bursztynniczych. Jest członkiem stowarzyszenia „Wiedza, Kultura, Pomoc”. Bierze udział w Międzynarodowych Plenerach Malarskich oraz w Triennale Tkaniny w Kowarach.

Serdecznie Zapraszamy!

Skip to content