Neurobik na powiatowym seminarium bibliotekarzy

18 marca w Centrum Integracji Społecznej w Trzciance odbyło się Powiatowe Seminarium Bibliotekarzy, którego organizatorem była Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. K. Iłłakowiczówny w Trzciance.

Zebranych gości powitała Dyrektor, Dominika Jeske, następnie Małgorzata Bochińska – instruktor Wojewódzkiej Biblioteki i Centrum Animacji Kultury w Poznaniu zaprezentowała aktualną ofertę biblioteki wojewódzkiej.

Joanna Nienowska, instruktor powiatowy BPiCK w Trzciance przedstawiła bieżącą ofertę wydarzeń oraz powitała prowadzącą warsztaty, Katarzynę Dettlaff-Lubiejewską, kierownika Biblioteki Babie Lato WiMBP w Gdańsku, inicjatorkę Gdańskiego Centrum Seniora, biblioterapeutkę, animatorkę działań kulturalno-oświatowych na rzecz osób starszych. Tematem szkolenia był „Neurobik, czyli trening pamięci i koncentracji uwagi dla seniorów”.

Głównym celem warsztatów dla bibliotekarzy było zapoznanie z najważniejszymi pojęciami dotyczącymi tematu pamięci oraz zaprezentowanie metodyki prowadzenia zajęć z neurobiku, jako metody aktywizującej seniorów w bibliotece. BPiCK w Trzciance od niedawna posiada w swojej ofercie zajęcia „Trening umysłu”, dlatego zależało nam na poszerzeniu wiedzy w tym temacie. Wiedza zdobyta podczas warsztatów, zawierających mnóstwo ciekawych ćwiczeń i metod pracy z pewnością zaprocentuje w przyszłości i wzbogaci ofertę niejednej z bibliotek.

Szkolenie „Neurobik, czyli trening pamięci i koncentracji uwagi dla seniorów” zostało zorganizowane przez Fundację Good Culture.

Seminarium zostało dofinansowane ze środków Powiatu Czarnkowsko-Trzcianeckiego.

Skip to content