Dawno, dawno, temu w odległej Bibliotece

Noc Bibliotek w Trzciance przeniosła nas do międzygalaktycznego świata Gwiezdnych Wojen.

W tym dniu, Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance wspólnie z FAN WARS Gwiezdną Wystawą zaprosiła wszystkich odwiedzających na wyprawę do odległych zakątków kosmicznej galaktyki. Wszyscy uczestnicy mieli okazję wcielić się w role bohaterów Gwiezdnych Wojen, poznać tajemnice Jedi i Sithów, uczestniczyć w kosmicznych bitwach. Już 46 lat ten fascynujący świat obecny jest w popkulturze, łącząc pokolenia. Gwiezdne Wojny to nie tylko znane wszystkim filmy i seriale, ale również dziesiątki książek, setki komiksów i opowiadań.

W ramach imprezy odbyło się wiele interaktywnych atrakcji, takich jak quizy, wyścigi droidów, szkolenia w duchu Jedi, Sith, Kadetów Republiki i Łowców Nagród, a także konkurs kostiumowy. Chętni mogli skorzystać ze strefy gier wirtualnej rzeczywistości, strzelnicy gwiezdnej oraz zrobić pamiątkowe zdjęcia z bohaterami sagi, takimi jak Darth Vader, Kylo Ren, Darth Maul, Boba Fett, Chewbacca, Szturmowiec, Admirał Piett, grupą Jawów.

Głównym punktem wydarzenia była prezentacja imponującej kolekcji, która składała się z kilkuset przedmiotów, takich jak kostiumy, albumy, książki, komiksy, przedmioty codziennego użytku, zabawki, modele, repliki broni i wiele innych. Na miejscu można było wziąć udział w quizie wiedzy z nagrodami lub wysłuchać fascynujących opowieści z odległej galaktyki. Przygoda z wystawą okazała się na tyle ciekawa, że organizatorzy postanowili przedłużyć ją jeszcze o jeden tydzień.

Wspólnie udowodniliśmy, że moc jest w książkach i absurd nie czytać!

Skip to content