Czerwone Gitary w Trzciance

Czerwone Gitary to legenda polskiej muzyki rozrywkowej. Ich wielkie przeboje znają i śpiewają wszystkie pokolenia Polaków. Mają fantastyczny kontakt z publicznością, z którą śpiewają wszystkie swoje przeboje. Na zaproszenie Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny Czerwone Gitary po raz pierwszy wystąpią w Trzciance.

7 maja, godz. 17:00
HSW w Trzciance
ul. Żeromskiego 28

Zespół powstał w 1965 roku w Gdańsku z inicjatywy Bernarda Dornowskiego, Jerzego Kosseli, Krzysztofa Klenczona, Seweryna Krajewskiego, Jerzego Skrzypczyka i Henryka Zomerskiego. Na przestrzeni lat skład grupy niejednokrotnie się zmieniał, jednak hity Czerwonych Gitar łączą wiele pokoleń. Największa popularność zespołu przypadła na pierwsze 5 lat działalności. To właśnie z tego okresu pochodzą wielkie hity, które wszyscy znają i lubią „Taka jak ty”, „Historia jednej znajomości”, „Nikt na świecie nie wie”, „Biały krzyż”, „Wróćmy na jeziora”, „Gdy kiedyś znów zawołam cię”, „Kwiaty we włosach”, „Powiedz stary gdzieś ty był”, „Jesień idzie przez park”. Do tej pory grupa wydała 15 albumów studyjnych, otrzymując wiele nagród, między innymi trofeum „MIDEM” w Cannes we Francji – za największą liczbę sprzedanych płyt w kraju, z którego pochodzi wykonawca, Marmurowy Krążek – nagrodę za największą ilość sprzedanych płyt w historii polskiej fonografii, wiele złotych płyt oraz nagród na Festiwalu w Opolu.

Obecnie Czerwone Gitary tworzą:
Jerzy Skrzypczyk – perkusja, śpiew,
Arkadiusz Wiśniewski – gitara basowa i śpiew,
Mieczysław Wądołowski – gitara akustyczna, śpiew,
Marek Jabłoński – gitara solowa,
Marcin Niewęgłowski – gitara solowa, śpiew.

Bilety w kwocie 60 zł dostępne stacjonarnie w Bibliotece przy ul. Sikorskiego 22 w Trzciance lub on-line w serwisie Bilety24.

Bezpieczne zakupy w Bilety24. W przypadku odwołania wydarzenia, gwarantujemy automatyczny zwrot środków potwierdzony komunikatem wysyłanym na adres e-mail, podany podczas zakupu.

Skip to content