Wielkie malowanie w trasie – DZIĘKUJEMY

18 sołectw, miasto Trzcianka i blisko 680 dzieci, do tego dziadkowie, rodzice i wujkowie – to efekt „Wielkiego malowania w trasie z BPiCK”. Po raz pierwszy na tak dużą skalę zorganizowano plastyczny happening, znany już przede wszystkim mieszkańcom Trzcianki.

Zasady są proste. Każdy uczestnik zabawy otrzymuje arkusz dużego papieru, kubki z trzema kolorami farb, kubek z wodą, pędzel i temat do malowania. Podczas tegorocznej edycji były to upragnione wakacje. Na arkuszach papieru powstawały więc obrazy przedstawiające góry, jeziora, morze, słoneczne plaże na bezludnej wyspie i wycieczki rowerowe. Nie zabrakło też nieco abstrakcyjnych obrazów takich jak wycieczki w kosmos czy do jądra Ziemi.

Plenerowa zabawa przyciągnęła mnóstwo chętnych dzieci, dla których, na wsiach, było to często jedyne takie wydarzenie w ciągu całych wakacji. Obecna sytuacja zamknęła bowiem możliwość realizacji wcześniej zaplanowanych szerszych działań. Bardzo pomocni byli sołtysi poszczególnych miejscowości. To oni zajęli się promocją wydarzenia w swoim środowisku i bardzo często wspierali różnymi dodatkowymi działaniami. Odbywały się słodkie poczęstunki, ogniska, wycieczki. Zadbano również o soki i napoje.

Ze strony pracowników biblioteki nie zabrakło również łakoci, baniek mydlanych, przy których szczególnie najmłodsi mieli wiele zabawy oraz kolorowych balonów.

Jak zapewnia Dominika Wiśniewska, p.o. Dyrektora Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance, to nie koniec tego typu działań. Być może w przyszłym roku przygotowane zostaną inne formy zabaw i rozrywek dla tych najmłodszych i nieco starszych.

BPiCK

Przejdź do treści