Noc Bibliotek z Magdaleną Zawadzką

Tegoroczna edycja Nocy Bibliotek przebiegała pod hasłem „Znajdźmy wspólny język”. Biblioteka Publiczna i Centrum Kultury w Trzciance zaprosiła swoich czytelników na wieczór autorski ze znaną aktorką, Magdaleną Zawadzką, natomiast dzieci uczestniczyły w spotkaniu „Miauuu! Hauu! – czyli o języku zwierząt.”

Noc Bibliotek rozpoczęła się od spotkania przeznaczonego dla najmłodszych czytelników, czyli „Miauuu! Hauu! – czyli o języku zwierząt”. O zwyczajach psów i kotów opowiadała Joanna Joachimiak-Nowak, zootechnik i psycholog zwierząt, która odpowiedziała także na wiele pytań zebranych dzieci dotyczących ich czworonożnych pupili. Zwyczaje egzotycznych zwierząt przedstawił Mateusz Konieczny, który tego dnia zabrał ze sobą afrykańskiego ślimaka, modliszkę, ptasznika, karakany oraz pytona królewskiego. Spotkanie zakończył słodki poczęstunek, rozmowy z zaproszonymi gośćmi oraz warsztaty plastyczne.

Nie lada gratka czekała na czytelników wieczorem. O godzinie 19.00 rozpoczęło się spotkanie ze znana aktorką Magdaleną Zawadzką, która jest także autorką takich książek jak „Kij w mrowisko”, „Gustaw i ja”, „Taka jestem i już!”, czy „Moje szczęśliwe wyspy”. Spotkanie poprowadziła Hanna Grudzińska z Wydawnictwa Marginesy. Magdalena Zawadzka nie tylko barwnie opowiadała o swoim aktorskim dorobku, w historie wplatając anegdoty, ale także o dzieciństwie, rodzinnym życiu, podróżowaniu oraz o wielkiej miłości i przyjaźni, które łączyły ją ze zmarłym w 2008 roku mężem Gustawem Holoubkiem, wybitnym aktorem.

Spotkanie zakończyło się rozmowami z Magdaleną Zawadzką oraz składaniem pamiątkowych wpisów w książkach.

JN

Przejdź do treści