Podróżuję każdym słowem…

22 lutego  w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance miało miejsce spotkanie autorskie z Mateuszem Kowalskim.

22 lutego  w Bibliotece Publicznej i Centrum Kultury w Trzciance miało miejsce spotkanie autorskie z Mateuszem Kowalskim, połączone z promocją jego tomiku „Podróżuję każdym słowem”. Na spotkanie zaprosiła BPiCK oraz Sztukamy-klub nie tylko literacki.  

Mateusz Kowalski  pochodzi z Białej, jest absolwentem Liceum Ogólnokształcącego w Trzciance, obecnie studiuje w Instytucie Kultury Polskiej na Uniwersytecie Warszawskim. Był członkiem Teatru Poezji LOTKA, z którym występował m.in. w Teatrze Ósmego Dnia.  Mateusz jest również laureatem wielu konkursów recytatorskich,  a nawet Finału Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.  Wiersze publikował na blogu mateuszkowalski-kowal.blogspot.com.  Autor  tomiku obecnie mieszka w Warszawie i zajmuje się marketingiem.

Spotkanie z poetą poprowadził dyrektor BPiCK – Włodzimierz Ignasiński. Rozmawiano o początkach poetyckiej podróży Mateusza, o potrzebie pisania poezji i o natchnieniu . Nie zabrakło również  czytania wierszy i pytań publiczności.

„To, co motywowało mnie do pisania, zostało nazwane. (…) Są tam zatem emocje gorące i zimne, szarpane, nierówne, czasem sprzeczne. Są słowa niezgody i sprzeciwu, są pytania o prawdę, o to kim być, w co wierzyć, co i kogo kochać. Zapraszam w podróż każdym moim słowem”.

                                                                                                                           (Mateusz Kowalski)

 

Tomik  wierszy Mateusza Kowalskiego „Podróżuję każdym słowem” został wydany przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance w ramach cyklu „Trzcianecka Biblioteka Debiutów”. Jest to drugi tomik z serii, pierwszy został poświęcony wierszom Jana Ubowskiego.

KH

Skip to content