„Chmury z keczupu”na MDKK

Na marcowym spotkaniu MDKK w Młodzieżowym Ośrodku Socjoterapii w Białej uczennice rozmawiały na temat książki „ Chmury z keczupu” Annabel Pitcher.

Większość młodych klubowiczek pozytywnie odniosła się do przeczytanej powieści, a tym samym dyskusja była bardzo ożywiona. Książka ,, Chmury z keczupu” wyróżnia się na tle innych wydawnictw nie tylko oryginalnym tytułem. To historia, która zaskakuje, wzrusza, bawi i przeraża. Czytając tę powieść czytelnik gubi się niczym w labiryncie kłamstw. Zacierają się granice między dobrem a złem. Książka jest wielowymiarowa, bowiem skupia w sobie różne gatunki literackie, czerpiąc z literatury młodzieżowej, kryminału, thrillera, czy powieści obyczajowej. Autorka ma talent do opowiadania, zaciekawienia czytelnika, tak, aby nie miał już nigdy dosyć rozpoczętej lektury. Annabel Pitcher zaintrygowała młode czytelniczki tajemnicami, które rozwiązują się na końcu książki.                                                        

Jest to powieść, która dotyka trudnych tematów, takich jak kara śmierci, choroba psychiczna, czy opieka nad głuchoniemym dzieckiem w domu. Autorka posługuje się prostym językiem, przystępnym w odbiorze dla każdego czytelnika. Książka jest oryginalna, pomysły w niej zawarte są świeże
 i odkrywcze. W „Chmurach z keczupu” można znaleźć jeszcze więcej ciekawych problemów, gdyż każdy czytelnik znajdzie w niej coś dla siebie.

PK

 

 

 

Skip to content