Magiczna przygoda z Harrym Potterem

Magiczna przygoda z Harrym Potterem- pod takim hasłem odbywały się tegoroczne zajęcia dla dzieci zorganizowane przez BPiCK w Trzciance.

Ferie to doskonały moment na odpoczynek od szkolnych obowiązków i beztroską zabawę
z rówieśnikami.

Magiczna przygoda z Harrym Potterem- pod takim hasłem odbywały się tegoroczne zajęcia dla dzieci zorganizowane przez Bibliotekę Publiczną i Centrum Kultury w Trzciance. Gmach Biblioteki w magiczny sposób zamienił się w Hogwart, kształcący młodych czarodziejów. Poprzez kreatywną zabawę uczniowie przenieśli się w tajemniczy świat Harrego Pottera.

W czarodziejskiej rzeczywistości nie mogło zabraknąć ceremonii przydziału do właściwych domów, zwanych dormitorium oraz uroczystego pasowania na czarodzieja.

W magicznym planie zajęć zaplanowano również naukę własnoręcznego tworzenia różdżek oraz  pisania zaklęć. Talentem plastycznym i wspaniałą wyobraźnią młodzi czarodzieje mogli wykazać się podczas konstruowania makiety zamku i warsztatów malowania węglem.

Jak co roku nasze zaproszenie przyjęła także mł. asp. Estera Bartol z Komisariatu Policji w Trzciance, która przypomniała najmłodszym jak bezpiecznie spędzać czas wolny.

Zwieńczeniem dwutygodniowej przygody był Bal Czarodziejów oraz wyjątkowy poczęstunek dla najodważniejszych śmiałków.

Czas zimowych ferii dobiegł końca, a dzieci wróciły do szkolnych ławek. Mamy nadzieję, że sił i energii do działania wystarczy im, aż do WAKACJI.

JSz

 

Skip to content