Spotkanie z Iwoną Chmielewską

12 kwietnia gościem Biblioteki Publicznej i Centrum Kultury im. Kazimiery Iłłakowiczówny w Trzciance była Iwona Chmielewska autorka i ilustratorka książek dla dzieci i dorosłych. Spotkanie uczniów szkół podstawowych z artystką było doskonała okazją do bliższego poznania jej twórczości.

Iwona Chmielewska tworzy wyjątkowe picturebooki, czyli książki, w których treść i ilustracje są tak samo ważne. Tekst i obraz uzupełniają się nawzajem. W Polsce autorka znana jest najmłodszym z takich książek jak: „Pamiętnik Blumki”, „Kłopot”, „Cztery zwykłe miski”, czy „W kieszonce”. Jej twórczość została zauważona i doceniona na świecie, a większość utworów wydawana jest w Korei Południowej.

Autorka przedstawiła swoim czytelnikom kilka autorskich książek. Dzieci miały wyjątkową i niepowtarzalną okazję wysłuchania i obejrzenia historii, które nie zostały wydane w języku polskim.

Uczniowie byli bardzo zaciekawieni procesem twórczym, dlatego zadawali wiele pytań o pracą nad książką. Autorka opowiedziała o szukaniu inspiracji, zbieraniu potrzebnych materiałów, tworzeniu tekstu i przepięknych ilustracji. Dzieci dowiedziały się także, jaką drogę musi przebyć książka od momentu napisania do wydania.

Książki autorstwa Iwony Chmielewskiej są dostępne w trzcianeckiej bibliotece, gorąco zachęcamy do zapoznania się z jej niezwykłą twórczością.

JSz

Skip to content