Finał bibliotecznej akcji Lato 2017

Od 10 lipca do 11 sierpnia w Bibliotece Publicznej w Trzciance miała miejsce  akcja Lato w Bibliotece z Polskimi Poetami. W czasie zajęć dzieci miały okazję poznać twórczość autorów najpiękniejszych wierszy dla dzieci (m.in. Tuwima, Brzechwy, Chotomskiej czy Agnieszki Frączek), a przy tym świetnie się bawić. 

„Ani żadną rzeką, ani żadnym z mórz. Po prostu z nami i już” – to hasło, które przyświecało uczestnikom zajęć przez cały czas ich trwania. Dzięki poetyckim wojażom najmłodszych powstała makieta ZOO, warzywne kukiełki, pyszna owocowa sałatka, a nawet czekoladowe babeczki i kartonowy pociąg. Magiczne okulary prosto ze świata Juliana Tuwima, z pomocą których dzieci przedstawiały swoje marzenia cieszyły się ogromną popularnością. Smakowicie brzmiało wierszowane menu przygotowane przez najmłodszych na podstawie wierszy Wandy Chotomskiej. Na tych zajęciach powstała nowa dziedzina nauki, nazwana klekseografią, dzięki której zwyczajne kleksy z atramentu tworzyły ciekawe historie.

Zwieńczeniem Akcji Lato 2017 był piknik na pożegnanie wakacji, który mimo deszczowej aury okazał się świetną imprezą. Ponieważ z powodu deszczu piknik nie mógł się odbyć nad jeziorem Sarcz, biblioteczna sala zamieniła się w prawdziwą plażę. Dużą atrakcję stanowiły zabawy z chustą animacyjną klanzy oraz zwierzęce kalambury. Znalazł się czas na wspólne czytanie wierszy dla dzieci, do którego przyłączył się burmistrz Trzcianki, Krzysztof Czarnecki. Pan burmistrz, ku uciesze najmłodszych,  pięknie odczytał wiersz „Lokomotywa”. Jak na najprawdziwszą zabawę na plaży przystało, dla ochłody były napoje i smaczne lody. Na zakończenie imprezy najwytrwalszym uczestnikom bibliotecznych zajęć w czasie wakacji 2017 wręczono upominki.

To już koniec bibliotecznych zajęć tego lata. Powoli zbliża się również koniec wakacji. Jednak jest też dobra wiadomość… biblioteczne atrakcje przygotowane z myślą o najmłodszych czytelnikach nigdy się nie skończą. Już od pierwszych dni września Biblioteka zaprasza do udziału w kolejnych cyklach zajęć oraz do korzystania z bibliotecznego księgozbioru, bo na dobrą książkę dobry czas jest zawsze, bez względu na pogodę i porę roku.

KH

Skip to content