Wakacje na półmetku

Połowa wakacji za nami i choć lipiec nie rozpieszczał nas piękną pogodą dzieci, które uczestniczyły w zajęciach zorganizowanych przez Bibliotekę Publiczna w Trzciance nie mogły narzekać na nudę. Nawet najbardziej deszczowe dni upływały najmłodszym na kreatywnej zabawie w towarzystwie rówieśników.

Tegoroczna akcja lato odbywa się pod hasłem: „Ani nad żadną rzeką, ani nad żadnym z mórz.” Po prostu z nami – i już! Tematem przewodnim spotkań jest twórczość polskich poetów. W trakcie dotychczasowych zajęć dzieci miały możliwość lepiej poznać wiersze Jana Brzechwy i Wandy Chotomskiej. Dzięki nieograniczonej wyobraźni i artystycznemu zacięciu powstały piękne makiety ZOO z przestrzennymi figurkami zwierząt oraz pomysłowe warzywne kukiełki, które zagrały w przedstawieniu.

Kolejne dni były wyjątkowo smaczne i słodkie, ponieważ twórczość Wandy Chotomskiej zainspirowała dzieci do przygotowania kolorowej sałatki owocowej oraz upieczenia pachnących babeczek z czekoladą.

Przed nami zajęcia z wierszami Juliana Tuwima i Agnieszki Frączek oraz Piknik na pożegnanie wakacji, który odbędzie się 16 sierpnia o godz. 11.00 na Starej Plaży nad Jeziorem Sarcz.

Serdecznie zapraszamy!

JS

Skip to content