Fascynujący i mroczny Miłoszewski

Do mrocznego świata misternej intrygi kryminalnej zaprosił czytelników trzcianeckiego DKK Zygmunt Miłoszewski…

Zygmunt Miłoszewski znany jest czytelnikom jako autor bestsellerowej trylogii kryminalnej o prokuratorze Teodorze Szackim. „Ziarno prawdy”, o którym rozmawiali czytelnicy DKK, jest drugą częścią tej serii. Autor przenosi nas do sennego Sandomierza, który staje się miejscem zbrodni.

Uwagę klubowiczów, oprócz wciągającej intrygi, zwróciła postać głównego bohatera – prokuratora Szackiego – człowieka z przeszłością, który dzięki swej inteligencji, przenikliwości i nieprzejednaniu, rozwiązuje kolejne kryminalne zagadki, zmagając się także ze swoimi wewnętrznymi demonami. Szacki nie budzi sympatii, jednak jest to kreacja zapadająca w pamięć czytelnika. Kolejna zaletą „Ziarna prawdy” jest wybór miejsca akcji. Sandomierz – prowincjonalne miasto, o bogatej historii, skrywające niejedną tajemnicę… Całości dopełnia ciekawe tło obyczajowo-społeczne oraz ukazanie trudnych relacji polsko-żydowskich.

Zygmunt Miłoszewski napisał powieść kryminalną na światowym poziomie. Umiejętnie wykorzystuje typowe reguły gatunku, tkając intrygę z polskich realiów, historii i mentalności. To jedna z tych książek, które nawet przeciwnikom kryminału przypadnie do gustu, a jego smakoszom podaruje kilka godzin świetnej rozrywki.

Zapraszamy 25 maja na kolejne spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Czytelnicy będą rozmawiać o powieści „Inna dusza” Łukasza Orbitowskiego.

JN

Dofinansowano ze środków Instytutu Książki

           

Skip to content